Üniversite Sanayi İşbirliği Modülü

Üniversite-Sanayi İşbirliği Birimi’nin temel amacı, üniversitedeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak ve bölgedeki firmaları Ar-Ge, inovasyon çalışmalarına yönlendirerek, akademisyenler ile sanayiciler arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir işbirliğini sağlamaktır.

Birim, üniversite ile sanayi arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bu birimde sanayicilere TÜBİTAK TEYDEB Destekleri gibi sanayicileri ve üniversite işbirliğini ilgilendiren destek çağrılarının duyruları takip edilerek, ilgililere temel bilgilendirmeler yapılmaktadır. 

Bu doğrultuda;

Sanayi kuruluşlarının Ar-Ge temelli çalışmalarını ulusal ve uluslararası hibe ve destek programlarından yararlanacak şekilde  projelerin geliştirilmesini sağlar.

Sanayicilerin sorunlarını tespit edebilmek için düzenli olarak sanayicileri ziyaret eder.

 

Akademisyenlerin bilimsel çalışmalarının ihtiyaç duyulan sektörlerin hizmetine sunulması, uygulanması, ticarileştirilmesi için çalışmalar yürütür.

Sanayiden gelen ihtiyaç taleplerini, üniversitede konunun uzmanlığına sahip doğru akademisyene yönlendirilmesi ve danışmanlık hizmeti alınmasının sağlar.

Üniversite-sanayi buluşma platformlarının inşaa edilmesi,

Sanayicilerin sorunlarını tespit edebilmek için yapılan düzenli sanayici ziyaretlerinde elde edilen bilgiler doğrultusunda sanayi ihtiyaç analizi oluşturur.

Eğitim programları ve öğrenci bitirme projeleri kapsamında üniversite-sanayi iş birliklerinin sağlanmasına yönelik faaliyet yürütür.,

Akademiye ve sanayiye proje danışmanlığı hizmetleri sunar.

 

Üniversite-Sanayi İşbirliği Uzmanı

Öğr. Gör. Melek DEMİR

e-posta: melekdemir@adiyaman.edu.tr

Dahili: 2708

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.